Biografia zespołu SOLARIS

Zamojski zespół Solaris został założony przez wokalistę Piotra Wójcika w roku 1990.

Twórczość zespołu oscyluje pomiędzy muzyką dyskotekową, a muzyką pop, którą śmiało można określić jako muzykę taneczną disco-dance. W dorobku zespołu jest osiem płyt, wydanych przez wydawnictwa w Lublinie- Uniton, Chorzowie – Laser Music, Krakowie-Caston, Łodzi – Sylmat, Poznaniu – Leo i Warszawie, na których znalazły się piosenki, które są śpiewane od wielu lat w całej Polsce, są to m.in. : Samotność jak zły sen, Nie chcę ciebie stracić, Martwe słowa, Zabawa trwa, Ściągaj ubranie, Wracaj wracaj itd. …. Piosenki zespołu ukazywały się na licznych składankach płytowych. Piosenki „Deszczowa opowieść nad ranem” oraz „Zostań ze mną jeszcze raz” przez wiele miesięcy gościły na Europejskiej Liście Przebojów Polskiego Radia Lublin.

Jednak w ostatnich latach największym przebojem zespołu stała sie tytułowa piosenka z albumu Solaris-„Szmaragdy i diamenty” wydanego w 2008 roku przez warszawskie wydawnictwo płytowe Ryszard Music. Piosenka ta stała się dzwonkowym hitem w Mobil Phone plasując się w pierwszej dziesiątce ściąganych dzwonków na telefony komórkowe w Polsce. Inne również przebojowe piosenki z tej płyty spodobały się twórcom seriali telewizyjnych TVP i tak piosenka „I już zawsze tak będzie” znalazła swoje miejsce jako tło muzyczne w jednym z odcinków serialu „M jak Miłość”, natomiast piosenka „Baj baj baj” w serialu „Londyńczycy”.

Bardzo szybko zaowocowało to wydaniem kolejnej płyty Solaris-„Czuję moc”. Dzięki właścicielowi Mobil Phone, niemieckiemu koncernowi medialnemu Bauer już po sześciu miesiącach od wydania ostatniej płyty powstała wspomniana płyta, na której pojawiły się kolejne przeboje: „Ten Twój Styl”, „Sexi Girl”, „To Ja Najwierniejszy Cień” czy „Goń Swe Marzenia”.

Tytułowa piosenka „Czuję moc” wzbudziła sporo emocji jako kandydatka do krajowych eliminacji konkursu Eurowizja. Po raz pierwszy płyty zespołu Solaris trafiły na półki sieci Empik,Media Markt, Kolporer oraz Ruch. Płyta ukazała się również jako dodatek do dwutygodnika TINA.

W roku 2012 SOLARIS wystąpił w Disco Hit Kobylnica z dwiema piosenkami; „Biała Dama” w części konkursowej i oczywiście z piosenką „Szmaragdy i diamenty” w części Koncert Gwiazd. W roku 2013 z piosenką „Szmaragdy i diamenty” zespół SOLARIS wystąpił w Ostródzie, piosenka była nominowana do „Hit Wszech Czasów Disco Polo” !!!

W dniu 9 czerwca 2014 roku, w telewizji Polo.Tv miała miejsce premiera albumu pt. SOLARIS Tylko z Tobą, który został wydany przez warszawskie wydawnictwo muzyczne FOLK. W lipcu 2014 Solaris wystąpił w Operze Leśnej w Sopocie podczas Festiwalu Dobrej Zabawy 2014, gdzie wystąpiły największe Gwiazdy polskiej muzyki Tanecznej takich jak Boys, Classic i Weekend.

WordPress Video Lightbox